Pszichotronika, Szellem-lélekgyógyászat

Nem tartozom egyetlen vallási felekezdethez sem. Hitem szerint a spiritualitás egy felsőbb intelligenciához, nevezzük Teremtőnek, való visszakapcsolódás gyakorlása. Számomra a spiritualitás egy életvitel, amelyben létezési formánkat nem az egonkkal azonosítom, oldva ezáltal a gátakat a teremteni, egységbe hozni képes önönvalóm előtt. Hitem szerint az Univerzumban minden kiegyensúlyozott és harmonikus, akár egy emberi kéz által érintetlen természet, ahol egymásra épül fel és bomlik le minden, hogy az állandó körforgást követve zavartalanul éljen minden résztvevője. Emberi, magunkkal hozott és mintáink által önvalónkra rakódott tulajdonságaink révén képesek vagyunk diszharmóniát kelteni e jól megszervezett létezésben, aminek egyik következménye a betegség, de képesek vagyunk ezt helyre is állítani.Küldetésünk, hogy a test-szellem-lélek egységét helyreállítva égi gyógyítást közvetítsünk azoknak, akik gyógyíthatók és utat mutassunk a hazatéréshez azoknak, akik földi útjuk végéhez közelednek. 

Betegséggel küzdők és azok hozzátartozóinak támogatása a célom olyan formában, hogy átadom azokat az információkat, amelyek rávilágítanak létezésünk pilléreire. Olyan összefüggésekre terelem a fájdalmak okozta korlátozó tényezők következtében pesszimizmusra hajló betegek figyelmét, amelyeknek tudatában képesek lesznek más szemszögből látni a dolgok folyását. Ezáltal a történéseket elfogadva képesek lesznek nem a jövőbeli várható események felvázolásával nehezíteni amúgy sem könnyű életüket, hanem a jelen pillanat adta szépségek élvezetére helyezik a hangsúlyt.

Kapaszkodója kívánok lenni a reményvesztéshez közel álló embereknek úgy, hogy hitet, kitartást, ős-és önbizalmat sugárzokf eléjük, amiből újraépíthetik önmagukat és visszatérhetnek az útra.



Beteg gyermekeknek:

A gyermek ösztönösen élvezi az életét. Ameddig az elméje el nem kezdi önönvalóját meghaladni, addig ősbizalma töretlen és a pillanat kínálta lehetőségeket maximálisan megéli. Amikor tanulni kezdi a korlátozásokat, akkor ezeken belül alakítja ki saját boldogság szigetét. Nem töpreng a jövőjén, lelke vágyainak megvalósulásában rendületlenül hisz még akkor is, ha a növekedésével arányosan a környezetében levő korlátok is kezdenek kikristályosodni. A beteg gyermek sem működik másképp. Egészen kis korában, a kutacsa csontosodásáig, direkt kapcsolata van azzal a dimenzióval, ahonnan érkezett. Pontosan tudja, hogy mi az oka és mi a célja a betegségének, de eszköztelensége miatt ezt sem kikommunikálni, se megoldani nem tudja. Ekkor van legnagyobb szüksége arra, hogy a gyógykezelések mellett szellemi szinteken történő beavatkozásokkal is támogassák.

A nagyobb gyermekek, akik már teljes valóságában élik a földi létük pillanatait, nehezebben viselik korlátozottságukat, mert a külvilágból érkező információk azt láttatják vele, hogy az ő állapota természetellenes. Ameddig a rokon vagy a szomszéd gyerek iskolába jár, addig ő kezelések és vizsgálatok sorozatán megy keresztül, nem mászhat fára és nem futhat versenyt a kutyájával. Fontos, hogy fizikai lehetőségeihez mérten a minőségi életet korlátozó betegségben szenvedő gyermek is kapcsolódjon az élethez. Fontos, hogy szellemi fejlettségének megfelelően megértse korlátainak okait, hogy ne teherként tekintsen saját életére, ezáltal teret adva depresszív állapotoknak, hanem szemléletének olyan fókuszba állítását fogadja el, amely a korlátain belül képes megtalálni életének élvezetét.

 Beteg felnőtteknek:

Ahhoz, hogy e földi életben való létezésünk folyamatát megértsük születésünktől elmúlásunkig, a bennünk levő hitnek szükséges teret adnunk. Annak a mély meggyőződésnek, hogy szellemi lényként vagyunk jelen ebben az életünkben, ahová tanulni, fejlődni jöttünk. Azt mondjuk, az én testem- vagyis nekem van egy testem és nem én vagyok a testem. Ami én vagyok, az a testem mögött van, láthatatlan. Ami Én vagyok, az az a szellemi lény, aki most ebben a testben van, és aki akkor is élni fog, amikor ez a test már nem fog létezni. Ami Én vagyok, az az Önönvalóm, aki jelzi a fizikai testünkön keresztül,betegségek által, hogy nem a lelkünk szerint élünk, hogy a döntéseinket nem lelkünk szerint hozzuk. A nem a lelkünk szerint való élethelyzetekbe beleragadás gátat vet az áramlásnak és mivel az áramlás maga az élet, ennek akadályozása kibillent minket az egyensúlyunkból, megteremtve a lehetőséget arra, hogy a fizikai test tüneteket, betegségeket produkáljon. Nem minden ember gyógyítható adott pillanatban, de minden betegség gyógyítható, ha életmódváltással hajlandó az ember visszaállítani magában az egyensúlyt: hajlandó felelősséget vállalni azért az állapotért, amibe hozta magát, belátva azt, hogy a betegség az ő döntéseinek a tükre és nem büntetés, hanem valaminek a következménye, egy figyelemfelhívás és ezek után hajlandó olyan döntések meghozatalára, amelyek őt szolgálják.

A betegségek mögött az önmagunk feladása áll. Az, hogy méltatlan helyzetekben maradunk benne és ezek a helyzetek sértik az önbecsülésünket, önértékelésünket. Minden betegség egy jelzés arra nézve, hogy mi az, amivel az egyensúlyunkból kibillentünk. Pl: Emésztőrendszerben akkor jelentkeznek betegségek, ha nem lépünk ki abból a környezetből, ahol "nem tudjuk megemészteni" a történéseket, ahol "nem fogadja be a gyomrunk" azt, amit látunk, átélünk, részesei vagyunk.

Egészségünkre a káros földsugárzások is hatással vannak, komoly betegségeket képesek előidézni. A föld rezgéseit és azoknak hatásait egy tudományág, a radiesztézia méri. A vízér, Hartmann háló stb olyan energetikai rendszerek, amelyek befolyásolják szervezetünk müködését. Az ősi magyar építészetben nagy jelentőséggel bírt ezeknek az energetikai rendszereknek a figyelembevétele. Őseink úgy helyezték el a hálószobát és ezen belül az ágyat a házban, hogy megfigyelték, hová fekszik a kutya, mert tudták, hogy a kutya nem fekszik vízérre vagy más negatív rezgésű területre.

Betegséget okozhatnak testünk energiarendszerében fellépő rendellenességek is. Csakráink, "energia kerekeink" forgásának irányában, sebességében bekövetkezett elváltozások tüneteket, energiánk csökkenését és hosszú távon akár halált is okozhat.

A karmikus , ami vállalt és/vagy kötelezően megtapasztalandó, betegségeken kívül minden gyógyítható a beteg hite által és annak részvételével.

Elfogadjuk vagy nem, szellemi lények vagyunk és mint ilyen, kapcsolódunk a szellemi világokhoz, energiákhoz, amelyek érzékszerveink által nem észlelhetőek. Ezek az energiák és energetikai szálak is gyakorolhatnak negatív hatást egészségünkre, életünkre.

 


Beteg gyermek hozzátartozóinak:

Az elménknek nehéz elfogadni azt, hogy " ártatlan gyermekünk" beteg. Amikor ez a betegség súlyos következményeket vetít elénk, akkor megjelenik bennünk a harag a világgal, az élettel, önmagunkkal szemben. A "miért pont ő, miért pont az én gyermekem" kezdetű mondatok mind tudatos vagy elfojtott haragból, szembenállásból születnek. A harag, szembenállás pedig iszonyú rombolásokra képes a szervezetünkben. A folyamatos aggódás állandó stresszhormon termelésre kényszeríti a szervezetet, ami egy konstans "üss vagy fuss" állapotot létrehozva elvonja a figyelmünket a testünk jelzéseiről olyannyira, hogy képesek leszünk nem észre venni az energiánk csökkenését. Tudjuk, hogy azzal nem segítünk a gyermekünknek, ha megbetegítjük magunkat, de ez az alattomos folyamat, amit az ellenállás generál, szinte észrevétlenül megy végbe. Ellenállás és harag, mondom és te, ki éppen ebben a helyzetben vagy, erősen ingatod a fejed: ó, dehogyis, én nem...de igen. Te is és mindenki, aki nem tart tudati szintjének azon állomásán, hogy tudja, semmi nem történik véletlenül, mindennek oka és következménye van az univerzumban, minden olyan életeseményt, ami nem vágyai, elvárásai, elméjének elképzelései szerint történik elfogadhatatlannak tart és ha nem is tudatosan, de lázad ellene. Amikor a tudati szintünknek arra a fokára lépünk, ahol meggyőződésünk, hogy minden, ami történik velünk, körülöttünk, az csakis általunk történik, a mi döntéseink, gondolataink, cselekedeteink, mulasztásaink következménye, akkor elfogadjuk azt is, hogy mindenki addig van jelen az életünkben és olyan formában, ameddig kölcsönösen tanítani és segíteni tudjuk egymást feladataink és vállalt útjaink beteljesítésében. Minden ember céllal születik.

A gyermek előző életeiben meg nem tanult dolgait jön megtapasztalni, de azokat az embereket is tanítani szándékozik valamire, akiket szüleinek választott erre az életére. A betegséggel születő vagy később, gyermekkora korai szakaszában kialakuló betegségek szinte minden esetben a szülőt hivatottak türelemre, ön- és ősbizalomra, rugalmasságra, elengedésre, vagyis szeretet alapú érzelmek megélésére tanítani. Amikor ezt megértjük, akkor nem saját tulajdonunkként tekintünk majd a gyermekünkre és nem valami súlyos kereszt cipelését látjuk az ő ápolásában. A gyermekünk, akár mi magunk, egy szellemi lény, most fizikai testben, akivel kölcsönösen tanítjuk egymást mindaddig, ameddig megfejlődjük azt, amiben hiányosságaink vannak. Amikor ez megtörtént, meg fog gyógyulni,de lehet, hogy el fog menni, mint ahogy felnőtt gyermekeink is elköltöznek a családi házból, amikor kinőték a fészket, de ha az elengedést az életünk áramlásának, állandó fejlődésék és az univerzum törvényének tartjuk, akkor nem generálunk magunkban félelem alapú energiákat az ő elvesztésük miatt sem és nem jutunk el addig, hogy ezek által betegségeket teremtsünk saját testünkben. Amikor van hitünk abban, hogy a feladatainkat teljesíteni vagyunk jelen ebben a mátrixban, akkor elfogadjuk azt,hogy az út nem mindig egyszerű, de csak rajtunk múlik, hogy ennek nehézségeiben kapunk-e támogató energiákat,vagy elutasítva az univerzum törvényeit, körbe-körbe megyünk a haladás helyett.

Beteg felnőttek hozzátartozóinak:

Hozzánk közel álló, életünk részét képező emberek megbetegedése bekapcsol bennünk egy vészjelzőt. Amikor a betegség súlyos, kezelhetetlen vagy hasonló jelzőkkel illetett, akkor ez olyan szintre emelkedhet, hogy aktiválódik az elvesztéstől való félelem, a gyász, a szomorúság és mi magunk is megbetegszünk. Nem csak a szerettünk támogatására leszünk képtelenek, de a szomorúság és a veszteségtől való félelem által kreált betegségekkel is meg kell küdnenünk. A tüdő az a szerv, ami a veszteségekre, a veszteségtől való félelelmre, a szomorúságra, gyászra reagál és nem ritka, hogy hozzátartozó betegsége miatti aggodalom, az elvesztéséstől való félelem asztma és más légzőszervi betegségek kialakulását eredményezi.

Életet veszélyeztető betegségekkel küzdők hozzátartozói a beteg gyógyulását leginkább azzal tudják támogatni, hogy lehetőséget biztosítanak életmódváltásra, lelki békéjének helyreállítására. Ehhez fizikailag és lelkileg stabilnak kell lenniük. Annyira stabilnak, hogy képesek legyenek a betegség rosszabbra fordulását is higgadtan kezelni. Minden ember tudja, hogy az ő életében is eljön a pillanat, amikor el kell engedni azt, aki az élete része volt, mégis azt mondjuk, a halálra nem lehet felkészülni. Ez igaz is addig, ameddig tudatosságunk nem éri el azt a szintet, ahol képesek vagyunk elfogadni mindent, ami jön és elengedni mindent, ami megy. Tudati szintünk emelkedésével megértjük, hogy minden, ami velünk, körülöttünk történik, azért mi magunk vagyunk felelősek, hogy a jövőnk minden pillanatát a jelenben mi teremtjük döntéseinkkel és ezek következményeként létrejött cselekedeteinkkel. Megértjük, hogy a betegségek a döntéseink és nem döntéseink ( a nem döntés is döntés-annak a döntése, hogy nem döntünk) következménye, ami visszafordítható a jó irányba való fordulással. Megérjük, hogy minden történés és mindenki, aki részt vesz az életünkben egy tükör, amibe ha belenézünk meglátjuk azokat a változtatást igénylő tulajdonságainkat, amelyek nehezítik fejlődésünket az életben. Amikor ezt megértettük, könnyebbé válik minden.